برندینگ

طراحی برند(برندینگ)

پیش از شروع

برای روشن شدن موضوع، بهتره که بحث رو با یک مثال در مورد فروش آب معدنی جلو ببریم؛ همه موافقیم که آب در سراسر کره زمین شکل یکسانی داره، مایعی بی رنگ و بو که برای ادامه حیات به نوشیدن مداوم اون نیاز داریم.

تو ایران هم کلی شرکت مختلف تو کار عرضه و فروش آب معدنی هستن، از دماوند بگیر تا واتا و نستله و آکوفینا و...

سوال اینجاست که این همه شرکت چجوری میتونن محصولی یکسان رو به مشتری ها بفروشن و به عبارتی اونها رو متقاعد کنن که آب شرکت اونها بهتره؟ آب که همون آبه! پس چه چیزی این وسط وجود داره که مشتری مثلن خرید آب معدنی شرکت دماوند رو به واتا ترجیح میده؟

جواب این سوال ها در مفهومی به نام برندینگ نهفته هست...

برندینگ

حالا این برندینگ اصلن چی هست و چرا باید تو کسب و کارمون ازش استفاده کنیم؟

اگه کسب و کار رو مشابه یک انسان در نظر بگیریم، همون طور که آدم ها برای پرستیژ و آراسته نشون دادن خودشون در نظر دیگران، به سر و وضع و ظاهر خودشون میرسن و لباس، کفش، ساعت و... شیک میپوشن، کسب و کارها هم برای اینکه بین این همه رقیب، متفاوت جلوه کنن و مشتری محصولات و خدمات اونها رو انتخاب کنه، نیاز دارن تا از برندینگ کمک بگیرن.

اما آیا برندینگ فقط به حفظ ظاهر کسب و کار خلاصه میشه؟ جواب قطعن خیر هستش، چرا؟ چونکه ظاهر خوب کسب و کار همه چیز نیست، چه بسا کسب و کارهایی هم ممکنه با یک ظاهر شیک و باکلاس سعی در فریب و گول زدن مشتری ها داشته باشن و مثلن محصول یا خدمات ضعیفی ارائه بدن، رفتارشون با مشتری حرفه ای نباشه و در کل با کارهای اشتباه، ذهنیت بدی از خودشون رو تو ذهن مشتری حک کنن؛

پس مفهوم برندینگ خیلی فراتر از این حرف هاست و در واقع میشه گفت برندینگ شامل همه ی کارهایی ( چه ظاهری و چه درونی ) میشه که با انجام اونها ذهنیت مشتری رو نسبت به کارکتر و هویت کسب و کار خودمون بهبود میدیم و فقط اینجوریه که میتونیم دل و ذهن مشتری رو با کسب و کار خودمون همسو کنیم و مشتری توی این بازار پر هیاهو سراغ ما بیاد.

اما این برندینگ خودش انواع و اقسامی داره که در ادامه اونها رو بررسی میکنیم...

طراحی برند

برندینگ شامل چه مواردی میشه؟

همون طور که گفتیم، هر آیتمی که باعث خوشگل سازی کسب و کار ما و متمایز جلوه دادن هویت اون نسبت به سایر رقبا در چشم مشتری بشه زیر مجموعه برندینگ قرار میگیره، این آیتم ها شامل موارد زیر هستن:

در واقع میشه گفت کسب و کارها با استفاده از برندینگ دارای یک هویت و کارکتر منحصر به فرد میشن و این کارکتر باعث میشه تا کسب و کاری که از برندینگ کمک گرفته بین سایر رقبا کاملن متمایز و متفاوت جلوه کنه و مشتری به سمت خدمات و محصولات این کسب و کار کشیده بشه.

این رو هم اضافه کنیم که درسته که برندینگ یکی از اجزای ضروری برای موفقیت کسب و کارها هست، اما به تنهایی باعث افزایش مشتری و فروش بیشتر و... نمیشه و برای دست یابی به این اهداف، حتمن نیازه تا از بازاریابی و تبلیغات هم در کسب و کارمون استفاده کنیم.

برندسازی

چرا بهتره که تو زمینه برندینگ از خدمات ادینوَر استفاده کنیم؟

با توجه به تجربه های چند سال گذشته، توی ادینوَر به این جمع بندی رسیدیم که خدمات برندینگ خودمون رو به دو شیوه زیر ارائه کنیم:

حالت اول: ترمیم و بازسازی برند ( برای کسب و کارهای قدیمی تر )

تو این حالت، ممکنه چند ماه و یا حتی چند سال از راه اندازی کسب و کارمون گذشته باشه، اما ممکنه از همون اول کار، موضوع برندینگ رو جدی نگرفته باشیم و یا شایدم همونطور که لباس و اکسسوری و... آدمها خلاصه کهنه میشه و نیاز به آپدیت ظاهری داریم، هویت بصری کسب و کارمون هم بوی قدیمی شدن به خودش گرفته و حالا نیاز به یک به روز رسانی و خفن سازی دوباره داشته باشه؛ اینجاست که پای ترمیم و بازسازی برند به میدون باز میشه؛ تو بازسازی برند تلاش میکنیم تا در وهله اول اگه هر کدوم از آیتم ها نیاز به آپدیت داره اونها رو به روز رسانی کنیم و در قدم بعدی اگه این وسط جای خالی آیتم هایی مثل شعار تبلیغاتی ( تگ لاین ) و یا وب سایت دیده میشه، بریم سراغ خلق و راه اندازی اونها.

برای آشنایی بیشتر با هر کدوم از خدمات برندینگ، میتونین روی اون ها کلیک کنین تا به صفحه اختصاصی هر کدوم هدایت بشین و اینجوری، هم در موردشون یاد بگیرین و هم با توجه به نیاز کسب و کار خودتون، یک یا چند آیتم رو از بین این خدمات انتخاب کنین تا به کمک همدیگه فرآیند ترمیم و بازسازی برند رو به پیش ببریم.

حالت دوم: طراحی برند از صفر ( برای کسب و کارهای در حال راه اندازی )

تو این حالت، یک کسب و کار، تازه در حال شکل گیری هستش و هنوز راه اندازی نشده؛ اینجور مواقع لازمه تا از همون اول به فکر برندینگ کسب و کار خودمون باشیم و به اصطلاح دیوار رو راست بچینیم و بریم بالا؛ برای اینکه بتونیم خیلی سریع وجه تمایز خودمون رو نسبت به سایر رقبای توی بازار نشون بدیم، باید هر چه سریعتر فکری به حال خلق هویت بصری کسب و کارمون بکنیم؛ از نام گذاری برند بگیر تا شعار کسب و کار ( تگ لاین ) ، لوگو و سایر المان های گرافیکی و همچنین راه اندازی سایت ؛ تنها در این صورت هست که میتونیم توجه مشتری رو به خودمون جلب کنیم.

شما عزیزان میتونین تو این حالت، فرم زیر رو پر کنین تا در کنار همدیگه، پایه های برندینگ کسب و کارتون رو از همون اول، با قدرت و اصولی بنا کنیم.

مشاوره و ثبت سفارش

سفارش :

برای ثبت سفارش، لطفا فرم مشخص شده رو به دقت و با توضیحات کامل، برامون پر و ارسال کنین. بعد از ارسال فرم، ما در سریع ترین زمان ممکن با شما در تماس خواهیم بود.
روال کار به این صورت هست که ما در ابتدا و قبل از شروع کار، پای صحبت شما میشینیم و بعد از مشاوره و تعیین اهداف مد نظر شما، یک پلن و برنامه ای رو برای شروع کارمون ترسیم میکنیم. البته لازمه بگیم که انجام مشاوره بدون پرداخت هزینه و کاملا رایگانه و در نهایت هزینه انجام خدمات هم با توجه به حجم کار مد نظر شما تعیین میشه.


1+3